Zelta padomi pareizai gaļas uzglabāšanai vasaras sezonā

Receptes.lv
CopyDraugiem Whatsapp Pinterest
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: depositphotos.com

Līdz ar vasaras sezonai raksturīgajiem piknikiem, brīvdabas pasākumiem, festivāliem, vairāk pievēršamies brīvdabas maltītēm, kuru neatņemama sastāvdaļa ir arī gaļas ēdieni. Gaļas produktu pareiza uzglabāšana ir svarīgs priekšnoteikums, lai ēdiens būtu ne tikai garšīgs, bet arī veselībai drošs. Lūk, kāds minimālo pasākumu kopums ir jāievēro, lai izvairītos no nepatīkamas pieredzes vai pat saindēšanās atpūta laikā.

Seko līdzi gaļas produktu derīguma termiņam!

Kad gaisa temperatūra pārsniedz + 25 grādus pēc Celsija skalas, mikrobiem tiek nodrošināta piemērota vide izplatībai. Tas nozīmē, ka iespēja, ka ēdiens ir pakļauts bojāšanās riskam, palielinās. Lai no tā izvairītos, ir ieteicams ievērot noteiktus gaļas produktu uzglabāšanas principus, kā arī uzticēties derīguma termiņam, kas ir drošākais pircēja palīgs, esot iepirkšanās vietā. Iepirkuma grozu ir ieteicams piepildīt sākumā ar produktiem, kam derīguma termiņš ir garāks un uzglabāšanas temperatūra ir lielāka.

Ātri marinētais cūkgaļas šašliks

Foto: Depositphotos.com

Aukstuma soma – palīgs izbraukumiem!

Izbraukuma laikā svaigus gaļas produktus un gaļas izstrādājumus labāk iegādāties no drošiem gaļas produktu ražotājiem, kuri ievēro visas tirgotājiem izvirzītās prasības (jo īpaši tas attiecas uz dažādām āra tirdzniecības vietām). Tādā veidā ir iespējams pārliecināties par produkta kvalitāti un nekaitīgumu. Gaļas produkti pēc to iegādes ir maksimāli ātri jānogādā aukstumā. Ja tos nevar nogādāt ledusskapī vairāku stundu laikā, pa rokai ir jābūt aukstuma somai, kas ilgāk saglabā piemērotus pārtikas uzglabāšanas nosacījumus un mazina saindēšanās risku. Gaļu, kas paaugstinātā temperatūrā tiek turēta vairāk nekā 1,5 stundu, uzturā uzņemt nedrīkst, jo tā var nodarīt nopietnu kaitējumu veselībai. Kā alternatīva svaigai gaļai var būt dažādi termiski apstrādāti gaļas izstrādājumi, piemēram, kūpināti produkti, cepamās desiņas un citas gaļas uzkodas, kuru pārvadāšana un lietošana karstā laikā ir pateicīgāka.

Gaļas produktu uzglabāšana mājas apstākļos

Pēc ēdiena pagatavošanas visi produkti, kas ātri bojājas, ir jāatdzesē vai jāsasaldē. Riska grupā ir gaļa, zivis, putnu gaļa, olas, piena produkti un citi. Jāatceras, ka svaigu gaļu un citus gaļas produktus ir jāuzglabā atsevišķi no pagatavotiem ēdieniem – noslēgtā traukā vai iepakojumā. To darot, pārtika ilgāk saglabā savas īpašības un uzturvielas. Vasaras laikā ledusskapja režīms ir jānoregulē, uzstādot zemāko temperatūru, lai maksimāli ierobežotu mikroorganismu un to sporu rašanos un attīstību. Tāpat būtiski ir ievērot aukstuma ierīces tīrību un higiēnas normas.

Vistas stilbiņi krējumā ar ķiploku, sinepēm un citronu

Foto: Depositphotos.com

Paļaujies uz maņām!

Nosakot gaļas kvalitāti, pircēji var vadīties pēc tās smaržas, krāsas un konsistences. Trauksmes signālam, kas liecina par apšaubāmu gaļas produkta kvalitāti, ir jābūt, ja tiek novērotas šādas pazīmes: nepatīkama gaļas smarža, gaļa svaigā griezuma vietā paliek lipīga, gaļas sula, kas dabiski izdalījusies, paliek duļķaina, gaļas tauku daļa paliek pelēcīga, iesārta vai pat lipīga. Vienlaikus ir jāpatur prātā, ka bojātas gaļas konsistence paliek vāja un svaigā gaļa zaudē savu elastību.

Ar padomiem dalās lielākā pašmāju gaļas pārstrādes uzņēmuma “Forevers” eksperte kvalitātes vadības jautājumos Taisija Gromova.

KomentāriCopyDraugiem Whatsapp Pinterest
Receptes.lv iesaka
TVNET jaunākie raksti
Uz augšu