Kraukšķīgais kāposts. Noderīgi padomi un receptes

Receptes.lv
CopyDraugiem Whatsapp Pinterest
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Depositphotos.lv

Kāposti - gan baltie, gan sarkanie - ir lieliski piemēroti konservēšanai: skābēšanai, marinēšanai, dažādiem salātiem.

  • Labas kvalitātes kāpostiem galviņas ir stingras un cietas, lapas - gludas un spīdīgas, kacens - sulīgs. Drošības labad kāpostgalviņu ieteicams arī pasmaržot - ja no tās nāk nepatīkams aromāts, tad iekšpusē tā ir bojāta.
  • Lai kāposti būtu labāk sagremojami, konservējot tiem pievieno ķimeņu vai fenheļa sēkliņas. Tās vienlaikus kalpo arī par garšvielu. Kāpostu garšu uzlabo arī krustnagliņas, laurlapas, kadiķogas un smaržīgie pipari.

Marinēti kāpostu salāti

Foto: Depositphotos.lv
  • Ja regulāri un lielākos daudzumos konservē kāpostus, tad ieteicams iegādāties ēveli kāpostu smalcināšanai. Kāpostus var sasmalcināt arī virtuves kombainā, taču ēvelēti kāposti ir smalkāki un izskatās labāk.

  • Ir dažādas tradīcijas, kā skābēt kāpostus. Tos skābē gan tikai ar sāli un piedevām, gan arī ar uzlējumu. Ar šo paņēmienu gatavoti kāposti ieskābst ātrāk, taču lielākoties nav paredzēti ilgākai uzglabāšanai.

  • Skābēšanai ir piemēroti vēlie rudens vai ziemas kāposti, kam galviņas ir stingras un blīvas. Tos mēdz papildināt ar dažādām piedevām: burkāniem, papriku, āboliem un dzērvenēm. Starp kāpostu kārtām var ielikt arī veselus ābolus.

Mājās skābēti kāposti

Foto: Depositphotos.lv
  • Lai kāpostiem izdalītos pietiekami daudz sulas, tie ir rūpīgi jāsastampā. Slogam tradicionāli izmanto akmeni, bet tikpat labi noder arī ar ūdeni pielieta burka.

  • Skābēšanas procesa sākumā trauku ar kāpostiem tur pietiekami siltā telpā, bet ne pie krāsns vai radiatoriem. Šajā laikā no kāpostiem izdalās gāzes, tāpēc ik pa laikam ar karotes kātu jāiebaksta kāpostos, lai tās izplūstu laukā un kāposti nekļūtu rūgti. Putas ir jānosmeļ.
  • Kad gāzes vairs neizdalās, kāpostus novieto vēsā vietā vai pagrabā. No lielāka trauka kāpostus var pārlikt 3 l burkās un uzglabāt ledusskapī.

Marinēti kāposti ar burkāniem

Foto: Depositphotos.lv
  • Svarīgi, lai kāpostu skābēšanai paredzētie trauki būtu pilnīgi tīri, tāpēc lietotas koka muciņas vai toveri šim nolūkam neder.

  • Skābēšanai nav piemērots sāls ar piedevām; vislabāk der parastais rupjais sāls.

Teksts no grāmatas "Konservēšanas rokasgrāmata", Iveta Galējaapgāds "Zvaigzne ABC"

KomentāriCopyDraugiem Whatsapp Pinterest
Receptes.lv iesaka
TVNET jaunākie raksti
Uz augšu