Ābolu laiks. Noderīgi padomi un receptes

Receptes.lv
CopyDraugiem Whatsapp Pinterest
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Depositphotos.lv

Konservēšanai lielākoties ir piemēroti stingri āboli ar skābenu garšu.

  • Ja ābolu miziņa ir plāna, labāk to nemizot, jo tieši zem tās C vitamīna daudzums ir sešas reizes lielāks nekā ābola vidū. Miziņā un tieši zem tās atrodas 70% vērtīgo vielu.
  • Āboli jāuzglabā ātsevišķi no citiem augļiem un dārzeņiem, jo tajos esošā etilēna ietekmē pārējie augļi un dārzeņi sāk ātrāk bojāties.

Ābolu - apelsīnu ievārījums

Foto: Depositphotos.lv
  • Jo vēlāka ābolu šķirne, jo ilgāk tie saglabājas svaigi.
  • Ābola svaigumu var noteikt pēc kātiņa - ja tas ir zaļš, tad ābols ir svaigs. Savukārt brūns kātiņš liecina, ka tas jau kādu laiku ir pastāvējis un liela daļa vērtīgo vielu ābolā ir zudušas.

Ābolu kompots ar krustnagliņām

Foto: Depositphotos.lv
  • Nomizoti vai sagriezti āboli ātri kļūst brūni, tāpēc tie jāapslaka ar citronu sulu vai arī jāiemērc ūdenī, kam pievienota citronu sula.
  • Ābola kvalitāti nosaka nevis krāsa, bet gan smarža. Ja ābols nav smaržīgs,tad labāk to konservos neizmantot. Parasti gan ir tā, ka dabiskos apstākļos audzēti āboli smaržo gan īsti nenogatavojušies, gan pavisam gatavi. Turpretī "sintētiskie" lielveikalos nopērkamie āboli nav piemēroti konservēšanai.

Saldais ābolu biezenis

Foto: Depositphotos.lv
  • Vispiemērotākās garšvielas ābolu konservēšanai ir vaniļa, kanēlis, ingvers, krustnagliņas un kardamons, var izmantot arī kariju, kurkumu un safrānu.
  • Cukura un citronu sulas daudzums, ko pievieno ābolu konserviem, ir atkarīgs no skābes daudzuma ābolos, tāpēc receptēs to ir grūti precīzi noteikt un jāpaļaujas uz savu garšu.

Teksts no grāmatas "Konservēšanas rokasgrāmata", Iveta Galējaapgāds "Zvaigzne ABC"

KomentāriCopyDraugiem Whatsapp Pinterest
Receptes.lv iesaka
TVNET jaunākie raksti
Uz augšu