6 produkti, kurus nevajadzētu ēst ikdienā - kuri tie ir?

Receptes.lv
CopyDraugiem Whatsapp Pinterest
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Depositphotos.com / Pexels.com

Ne visus mums iecienītos produktus ir vēlams ēst ikdienā. Pie tam, daži no tiem, pretēji cerētajam, labuma vietā var nodarīt vairāk kaitējuma.

Diez vai daudziem no mums ienāks prātā katru dienu ēst tortes, kūkas, bulciņas vai burgerus. Šos produktus nevar nosaukt par veselīgiem, tāpēc apzinamies, ka nevajadzētu tos iekļaut ikdienas ēdienkartē. Bet ir arī produkti, kurus regulāri redzam savās maltītēs, bet kuri arī nav vēlami biežai lietošanai, jo pārmērīga to lietošana negatīvi ietekmēs organismu. Šajā sarakstā atradīsi 6 produktus, kurus labāk neēst katru dienu.

Sarkanā gaļa

No sarkanās gaļas gatavo visdažādākos un ļoti garsīgus ēdienus: pirmos, otros, zupas, salātus, pīrāgus. Nenoliedzami, gaļa ir vērtīgs dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielu avots, kas nepieciešams muskuļu augšanai, kaulu un saišu nostirpināšanai, Un, jā, dzelzs satura ziņā, gaļa ir rekordiste. Tomēr sarkanās gaļas pārāk bieža patērēšana strauji paaugstina ļaundabīgo audzēju risku. Īpašā riska grupā ir grilētās gaļas cienītāji. Lai arī šāds gaļas pagatavošanas veids samazina kopēju kaloriju daudzumu ēdienā, tas arī paaugstina dažādu kaitīgo vielu izaugsmi, kas ir atbildīgas par vēža šūnu attīstību.

Foto: Depositphotos.com / Pexels.com

Vēl viens svarīgs arguments, lai atturētos no sarkanās gaļas ēšanas ikdienā: lai organisms gaļu pārstradātu ir nepieciešamas 6 - 8 stundas. Tātad, līdz nākošajai ēdienreizei, organisms vienkārši nepaspēj gaļu pārstrādāt un kuņģī sākas pūšanas process. Ja nākošajā maltītē apēstais īpaši "nedraudzējas" ar apēsto gaļu, pūšanas process pastiprināsies. Rezultātā: cukurs asinīs netiek pārvērts par glikogēnu un tas ilgstošā laika posmā draud saslimt ar cukura diabētu. 

Tuncis

Arī šī gardā un veselīgā zivs ir iekļuvus to produktu sarakstā, kas nav vēlami ikdienas lietošanai. Nav noslēpums, ka ļoti daudzi rūpnieciskie atkritumi, tostarp, arī tie, kas organismam ļoti bīstami, tiek izmesti okeānā. Rezultātā visu okeana iemītnieku audos uzkrājas toksiskie savienojumi, kas var būt kaitīgi cilvēka organismam. Tunči ir vieni no tām zivīm, kuri sevī var uzkrāt dzīvsudrabu, tāpēc to nevajadzētu ēst katru dienu. Īpaši tuncis nav ieteicams grūtniecēm. Toksiskās vielas, ko var saturēt tuncis, ātri pārvar placentas barjeru un var nelabvēlīgi ietekmēt augli.

Foto: Depositphotos.com / Pexels.com

Spināti

Neviens neapstrīdēs to, ka spināti ir ļoti noderīgi cilvēka organismam. Protams, tie ir neaizstājami organisko skābju, minerālvielu, vitamīnu, škiedrvielu un labo taukskābju avots, bet produktā ir arī kaitīgā skābeņskābe, kas var izraisīt nierakmeņu veidošanos un kopumā nelabvēlīgi ietekmēt urīnsistēmu. Lai nesaskartos ar šādām problēmām - ievēro mēru, ēd spinātu ne vairāk kā 2 - 3 reizes nedēļā, ieteicams termiski apstrādātā veidā. 

Foto: Depositphotos.com / Pexels.com

Balto miltu izstrādājumi

Ceptie produkti no augstākā labuma baltajiem miltiem nav nekas vairāk kā ogļhidrāti, kas nav vērtīgi aplūkojot uzturvērtību. Šie produkti nesatur vērtīgus komponentus un pēc būtības tās ir tikai kalorijas, kas provocē lieka tauku slāņa uzkrāšanos organismā, Pie tam, ikdienā edot šādus miltu izstrādajumus var saslimt ar cukura diabētu un iegūt sirds un asinsvadu slimības. 

Foto: Depositphotos.com / Pexels.com

Baltmaizes, bulciņu, pīrādziņu lietošana uzturā paaugstina miegainību un samazina darba efektivitāti, tāpēc, ja tu rūpējies par savu veselību, samazini šo produktu lietošanu vai izslēdz to no savas ēdienkartes pavisam. Nomainiet šos uz pilngraudu produktiem, organismam tie būs daus vērtīgāki un noderīgāki.

Kartupeļi

Kartupeli kā tādu nevar nosaukt par kaitīgu produktu, bet tas tikai tad, ja tas būs pareizi pagatavots. Cepti kartupeļi, gatavošanas procesā, sevī uzsūc lielu daudzumu eļļas un tauku. Šīs divas sastāvdaļas var nest smagu triecienu aknām un aizkuņģa dziedzerim.  Tas pats attiecas arī uz kartupeļu biezeņiem, kuri uz mūsu galdiem parādās arvien biežāk. Pievienotā sviesta un piena dēļ ievērojami palielinās glikozes līmenis, tas noved pie paaugstināta cukura līmeņa asīnīs un ilgstošā periodā - liekā svara.

Foto: Depositphotos.com / Pexels.com

Olas

Šis vērtīgais produkts tiek izmantots daudzu ēdienu gatavošanā sākot no vienkārši ceptas olas brokastīs līdz pat sarežģītām desertu receptēm. Daudziem olas ir iemīļots brokastu produkts, kā nekā tās ir bagātas ar kalciju, fosforu, kāliju, dzelzi, holīnu un vērtīgo B4 vitamīnu. 

Foto: Depositphotos.com / Pexels.com

Neskatoties uz vērtīgo sastāvu, nav olas ēst katru dienu. Iemesls ir augstais holesterīna daudzums olas dzeltenumā, kas izraisa asinsvadu arteriosklerozes attīstību. Īpaši no regulāras olu ēšanas jāatsakās gados vecākiem cilvēkiem, ieteicamā norma ir 1 - 2 olas nedēļā. 

Avots: kitchenmag.ru

KomentāriCopyDraugiem Whatsapp Pinterest
Receptes.lv iesaka
TVNET jaunākie raksti
Uz augšu