Jaunumi

5 atklājumi, ko tu nezināji par garšvielām un to glabāšanu

5 atklājumi, ko tu nezināji par garšvielām un to glabāšanu

0
1. jūnijs

Garšvielas ir neatņemama ēdienu pagatavošanas sastāvdaļa un ienes dažādību mūsu virtuves ikdienā. Pat tikai nedaudz pievienojot kādu no tām, iegūstam jaunu garšu gan ātri pagatavojamiem, gan izsmalcinātiem svētku galda ēdieniem. AS Santa Maria sabiedriskās ēdināšanas daļas vadītāja Sanda Stalbova atklāj piecas lietas par eksotiskajām garšvielām no visas pasaules un to vēlamo glabāšanu.

Noskaidroti iecienītākie ēdieni jauniešu vidū. Uzzini kādi!

Noskaidroti iecienītākie ēdieni jauniešu vidū. Uzzini kādi!

0
29. maijs

Veselīgs un sabalansēts uzturs ir viens no pamatnoteikumiem, lai bērns justos labi un būtu enerģijas pilns visas dienas garumā. Lai gan vairāk nekā puse jeb 56% vecāku norāda, ka viņu atvases pašas regulāri sev gatavo maltītes, teju tikpat daudz atzīst, ka ne vienmēr tās ir veselīgas un uzturvielām bagātas, – secināts Rimi Latvia un portāla Mammamuntetiem.lv aprīlī veiktajā pētījumā. Apzinoties veselīga uztura nozīmi bērna veselības un labsajūtas uzturēšanā, lielākā daļa vecāku (67%) uzskata, ka bērniem būtu jāuzlabo ēst gatavošanas prasmes.

Noskaidro kā vecums, dzimums un izglītības līmenis ietekmē ēšanas paradumus

Noskaidro kā vecums, dzimums un izglītības līmenis ietekmē ēšanas paradumus

0
24. maijs

Lai arī cik pārsteidzoši tas nebūtu, tomēr izrādās, ka mūsu ēšanas paradumus ietekmē gan dzimumu atšķirība, vecums un pat izglītības līmenis. Laikam ejot pārtikas veikalu plauktos arvien lielāks ir to pārtikas produktu skaits, kas ir ģenētiski modificēti, kuriem pievienotas mākslīgās krāsvielas, produkti ir piesātināti ar pārlieku lielu cukura, sāls un tauku daudzumu. Tomēr nebūt viss redzams tik melnās krāsās, ir vērojamas arī pozitīvas tendences, kā piemēram, ir samazinājies kopējais maizes patēriņš, tā vietā uzturā lietojot mazāk, bet augstvērtīgāku maizi.

Melna vai balta, stipra vai viegla – kāda ir mīlētākā kafija Latvijā?

Melna vai balta, stipra vai viegla – kāda ir mīlētākā kafija Latvijā?

0
10. maijs

Dzirdot vārdu “kafija”, katrs iedomājas sev tīkamāko šī pasaulē tik slavenā dzēriena veidu. Narvesen pircēji vien gada laikā izdzer vairākus miljonus līdzi ņemamās kafijas krūzīšu. Lai arī Eiropā un pat varētu teikt – visā pasaulē – pēdējo septiņu gadu izplatītākā tendence ir pienotās kafijas karaļa Cappuccino uzvaras gājiens, dažādās valstīs dzīvojošie par garšīgu kafiju mēdz uzskatīt pilnīgi atšķirīgus dzērienus. Latvijas iedzīvotājiem vislabāk patīk sabalansēta kafijas garša, kurā ir pietiekams stiprums un jaušams arī rūgtums, skaidro kafijas eksperts Vilmārs Vjakse.