Jaunumi

Kā pagatavot nepārspējamu steiku?!

Kā pagatavot nepārspējamu steiku?!

1
21. februāris

Nepārspējama steika pagatavošana var būt grūts uzdevums pat ļoti pieredzējušam pavāram, tā kā nelieli gaļas gabali var kļūt cieti un sausi. Mēs rekomendējam izmantot smagu pannu vai grila pannu, nevis elektrisko grilu, jo tas dos jums vairāk iespēju regulēt temperatūru. Nogrieztās aizmugurējās daļas sastāv no dažiem muskuļiem. Tiem ir blīvāka tekstūra un sulīgākas un mīkstākas steiku filejas. Tiem arī ir marmora izskats un patīkams aromāts. Šiem steikiem ir jābūt 5 – 6 centimetrus bieziem, kā dēļ ir nepieciešams vairāk laika, lai tos pagatavotu, nekā parasti. Steiki, kas ir 2,5 centimetrus biezi, jāgatavo tik ilgi, cik norādīts raksta beigās.

Atklājam tradicionālos Vidzemes ēdienus: Pārgauja

Atklājam tradicionālos Vidzemes ēdienus: Pārgauja

0
21. februāris

Ik katrā ģimenē ir savi iecienītākie un gardākie ēdieni, kas gatavoti pēc mammas, tēta vai pat omītes receptes. Ne vairāk kā 5 lauru lapas, ne mazāk kā 2 tējkarotes sāls, precīzi 10 graudu piparu.. Kādam iespējams recepte tikai "uz sajūtam" gatavota. Bet tomēr ir ēdieni, kas kļuvuši par nemainīgu vērtību ģimenes lokā. Šajā rakstu sērijā publiskosim receptes no Ruckas mākslas rezidenču centra antropoloģiskā pētījuma "Tradicionālie Vidzemes ēdieni šodienas ēdienkartē", atklājot patiesus un aizrautīgus stāstus par cilvēkiem un viņu kaislību - gatavošanu.

5 receptes gardām saldētas kārtainās mīklas uzkodām

5 receptes gardām saldētas kārtainās mīklas uzkodām

0
20. februāris

Pēdējos gados daudzas saimnieces savās virtuvēs iecienījušas gatavošanu no saldētas rauga mīklas. Un kāpēc gan ne, ja rezultāts sajūsmina gan savējos, gan ciemiņus, ēdienu dažādība iespējama pēc noskaņojuma vai arī tā, kas atrodams ledusskapī, kā arī ir ietaupīts laiks, negatavojot mīklu. Perfektā gadījumā kādu paciņu ar mīklas plāksnēm būsi noglabājusi saldētavā, lai vajadzīgos brīžos pagatavotu ko vienkāršu un ātru. Piedāvājam piecas saldas un sāļas uzkodas reizēm, kad negaidīti ierodas ciemiņi vai ģimenei ir vēlēšanās panašķoties.