Cukura aizvietotājs

Maija
Maija
11.10.2010 12:47
Kāds ir Mr. Diabēta viedoklis par auga Stēvijas lietošanu kā cukura aizvietotāju diabēta slimniekiem un arī pilnīgi veseliem cilvēkiem?
Valdis Bukalders
Valdis Bukalders
26.02.2013 14:32
Esmu diabēta slimnieks jau 36 gadus. Visus šos gadus esmu lietojis cukura aizvietotājus, sākot ar saharīnu kura piegarša tiešām nebija patīkama, bet nu jau gadus 20 "Diamant" u.c. Ir šādas, tādas diabeta problēmiņas, bet vispār žēloties īpaši nevaru, Esmu lietas kursā arī par Stēviju un tās produktiem, tikai māc šaubas vai ar savu pensiju varētu tos atļauties? Cik esmu lasijis tad cenas nav mazas. Varu teikt tikai vienu, ka nemaz tā Stēvija īpaši populāra diabetiķu vidū nav, Rīgā varbūt? Arī pats par viņu uzzināju internetā apmēram gadu atpakaļ. Endokrinologs ieteicis nav.
sprīdītis
sprīdītis
03.10.2011 14:58
stēvija kā augs,grūti ieaug un vispār man bija problēmas, bet ir augs ko sauc par acteku cukurzāli, pievienojot tējai nelielu šķipsniku kaltētu drogu cukurs nav jālieto. Tēja labi garšo un nedaudz īpatnēji smaržo.
02.11.2010 15:12
Par stēviju - kā dabīgais saldinātājs augs ir iecienits diabēta pacientu vidū. Ne par velti šīm augam ir " tautas doti nosakumi" - meduslapa, medus augs, saldā zāle, saldā lapa, saldākais pasaules augs utt. Šobrid pieejami dažādi stēvijas preperāri - šķidri, pulverveida. Ja netraucē auga garša - lietojam. No veselīguma skata punkta raugoties - labāk dzērienus nesaldināt, izjust tā garšu, aromātu. Ja ļoti saldumiņu kārojas - nosūkājam mazu medus karotiti un tad dzeram. Dzērieniem var pievienot garšvielas - kanēli, maltus piparus(melnajai tējai), krustnagliņu - un fantastiski garšīga tēja gatava!
Viktoram - cukura aizvietotājus tiešām vajadzētu centies izslēgt no savas vituves - tie ir ķīmiski un ilgstoša to lietošana var atstāt sekas. Lai iegūtu kādu saldinātāju tiek kombinēti vairāki ķīmiski savienojumi, lai iegūtu vienojošo garšu.
Ripa
Ripa
21.10.2010 13:44
Viktor, nekad nesaki nekad. Neviens nav pasargāts no diabēta. Piesit pie koka! Garšas atšķirības protams ir. Bez vajadzības nav jālieto
15.10.2010 15:39
Par diabētiķiem nezinu, bet man cukura aizvietotājs liekas pretīgs! Varbūt kāds nejūt garšu atšķirības, bet mans organisms aizvietotājam saka - nē!
Pievienot komentāru